Viens no HK Rīga aizvadītās sezonas līderiem, vārtsargs Jānis Voris, stāsta par savu karjeras turpinājumu un pavadīto laiku Rīgā. 

“Savu karjeru turpināšu Dānijā, Redovres "Mighty Bulls" komandā. Piedāvājums nāca no aģenta, kurš, caur pazīšanos, saruāja man vietu Dānijā. Es uzreiz piekritu, jo tur tomēr ir labs līmenis. Arī konsultējos ar citiem cilvēkiem, kuri atbalstīja šo variantu. Visi teica, lai braucu. Teica, lai netērēju laiku un parakstu līgumu, kamēr tāda iespēja ir. No citām komandām nekā nebija, jo šis Dānijas variants parādījās ļoti ātri. Tāpat arī liels paldies Lindai Baltiņai, kura ļoti palīdzējusi manā līdzšinējā karjerā, kārtojot visādas juridiskās lietas.”

“Ja nebūtu HK Rīga komandas, es nekur nebūtu ticis. Latvijā jau īsti nav, kur spēlēt junioru vecumā, lai būtu izaugsme. Bet HK Rīga tā ir ļoti laba. Principā vienīgā. Komandā ir ļoti labi treneri, kuri dod labu atspēriena punktu nākotnei no bērnu hokeja uz pieaugušo. Tāpat ir arī iespējas sevi parādīt KHL līmenī. Tā kā es ļoti pozitīvi vērtēju savu pavadīto laiku HK Rīga komandā. Protams, gāja visādi. Bija sezonas, kur mēs vairāk zaudējām nekā uzvarējām. Bija jāsakož zobi. Pēdējā sezona jau mums izdevās ļoti laba. Parādījām, ka mēs mākam hokeju spēlēt un tikām “play-off”.”

“Neviens negaidīja no mums neko. Bet, jau ar pirmajām pārbaudes spēlēm, runājot ar treneriem, mēs sapratām, ka šī būs savādāka sezona. Tā būs ļoti laba. Raimonds Vilkoits, Aleksandrs Ņiživijs un Nikolajs Žurkovs kaut kā prata ieviest ticību savos spēkos, mēs bijām disciplinēti. Sitāmies viens par otru un viens otram palīdzējām. Tas arī dod rezultātu – uzvarējām spēles, krājām punktus. Sezonas sākumā pat bijām pirmajā vietā līgā, bet visas spēles uzvarēt jau nav iespējams, īpaši, ja pretī nāk ļoti spēcīgas komandas. Mūsu mērķis bija tikt izslēgšanas spēlēs un tad jau visādi var notikt. Gribējām pārvarēt pirmo kārtu. Tas diemžēl neizdevās, bet varam viens otram godīgi skatīties acīs. Pret nevienu nav pārmetumu. Par to paldies treneru korpusam, Rihardam Ūdrim un Fjodoram Mazuram, kuri “uzlika uz kājām”, kad tikām pie traumām vai slimībām, un, protams, menedžerim Jurim Opulskim, kurš vienmēr parūpējās, lai viss vienemēr ir laicīgi nodrošināts.”

 

2018-2019 gada sezonu Voris aizvadīja Ziemeļamerikā, NAHL. 

“Tur hokejs ir daudz ātrāks, jo ir mazāki laukumi. Visi sitās, ir daudz kautiņu. Hokejs nav tik tehnisks kā MHL, vairāk ir uz sišanos un raksturu. MHL liela uzmanība tiek pievērsta tehnikai, meistarībai, vairākuma izspēlei, aizsardzībai. Savukārt, līga, kur es biju, aizsargi ir diezan vāji un sanāk atvairīt ļoti daudz metienus.”

“Mans ieteikums jaunajiem spēlētājiem – ja nav iespējas tikt labā līgā Ziemeļamerikā, tad īsti nav jēgas braukt prom. Ja ir līga, kur papildus iegūsti izglītību, tad jā. Tas būtu labs un iesakāms variants. Bet skriet skriešanas pēc, tērēt līdzekļus, es tomēr neieteiktu. Ja ir iespēja tikt HK Rīga komandā, es to noteikti atbalstu. Līmenis ir ļoti labs un vari sevi parādīt ļoti spēcīgā līgā. Viss, protams, arī atkarīgs no paša vēlmes strādāt un attieksmes.”

 

Publicēts