MHL rubrikā “Fanu vēsture” šoreiz stāsts Gļebu Konjukhovu, uzticīgu HK Rīga līdzjutēju no Habarovskas. Kāpēc Gļebs izvēlējās Latvijas klubu, kā viņa sapni piepildīja HK Rīga treneris un kādu dāvanu viņš uzdāvināja uzbrucējam Ralfam Vjateram. Par šo un daudzām citām lietām Gļebs stāstīja intervijā MHL preses dienestam.

Kā Gļebs kļuva par hokeja cienītāju

Pirmo reizi jaunatnes hokejā es nokļuvu 2011. gadā. TV redzēju reklāmu, ka “Amurskije Tigri” komanda spēlēs pret Jaroslavļas “Loko”, nolēmu aiziet. Ja godīgi, es neatceros, ar kādu rezultātu šī spēle beidzās. Es kļuvu par īstu hokeja fanu, kad Habarovskā ieradās hokeja komanda Rīga. Tas bija 2016. gada 23. februāris. Kopš tā brīža es sāku regulāri apmeklēt mačus. Toreiz “Amurskije Tigri” uzvarēja ar 3:0. Tajā spēlē es nolēmu atbalstīt Rīgu. Pretinieki man pateicās pārtraukumos un pēc spēles, kā arī pasniedza spēles ripu. Godīgi sakot, Rīga man sirsnīgāk pateicās nekā vietējā komanda, kad gāju uz viņu spēlēm. Es biju ļoti sajūsmināts par šādu attieksmes parādīšanu no Rīgas puses. Es biju ārkārtīgi laimīgs. Kopš tā laika es nolēmu, ka būšu kopā ar Rīgu - mūžīgi. Nākamreiz puiši Habarovskā ieradās 2017. gada 31. janvārī, uz to laiku es biju sagatavojies - es pasūtīju Latvijas Republikas karogu, devos atbalstīt komandu. 2017. gadā Habarovskā es Ralfam Vjateram pasniedzu mūsu vietējā futbola kluba T-kreklu.

Līdzi arī izbraukuma spēlēs

Es devos atbalstīt puišus Vladivostokā. Tas nebija tik sen, 2019. gada februārī. Tā paša gada novembrī lidoju uz Sanktpēterburgu, lai četrās spēlēs klātienē varētu uzmundrinātu puišus. 2020. gada sākumā es atkal devos uz Vladivostoku un no turienes uz Južno-Sahalinsku. Šo izbraukumu es ļoti gaidīju – laicīgi iegādājos biļetes, rezervēju viesnīcu. Rezultāti gan šajā izbraukumā nebija spīdoši, kas, protams, ietekmēja manu noskaņojumu, taču doma sildīja, ka es atbalstu puišus viņiem svešā pilsētā, un viņi to zina.

Tradīcijas tribīnēs

Komandai ir fanu sektors, taču šie puiši dzīvo Latvijā un uzmundrina klubu dzimtenē. Pārraidēs Rīgas līdzjutēji bieži tiek rādīti. Nepazīstu viņus un nekad neesmu sazinājies.

Es uz spēlēm dodos ar savu draudzeni un nereti komandu atbalstu ļoti skaļi, pat pārkliedzot vietējos līdzjutējus. Draudzene gan, gluži pretēji, uzvedas pieticīgāk.

Man noteikumi ir šādi: būt kopā ar klubu absolūti jebkurā situācijā. Rezultāta dēļ, nepareizu darbību dēļ varat dusmoties, taču galvenais ir atbalsts. Ir jāpalīdz puišiem doties tikai uz priekšu.

Spēle, kas paliek atmiņā

Īpaši atceros otro izbraukuma maču 2019. gada novembrī pret SKA-Varjagi. Kāpēc tieši tā spēle? Jau spēles sākumā nonācām zaudētājos ar 0:2, bet pirmajā periodā spējām izlīdzināt rezultātu. Turpinājumā spēle bija bez vārtu guvumiem. Pienāca papildlaiks. 22 sekundes līdz tā beigām, kad daudzi jau gatavojās bullīšiem, izšķirošos vārtus guva Antons Siņegubovs. Emocijas bija neticamas. Zaudējām, tad izlīdzinājām un beigās uzvarējām. Viss bija tā, kā tam jābūt! Pēc spēles es tikos ar komandu un treneru personālu - sarunājāmies, fotografējāmies, atvadījāmies. Tad puiši atgriezās Rīgā, un es lidoju uz Habarovsku.

Neaizmirstamas emocijas

- Izbraukuma mačos pret “Taifun”, HK Rīga vārtsargu treneris Nikolajs Žurkovs piepildīja manu sapni - viņš pasniedza man komandas oriģinālo spēļu kreklu. Tagad puišus atbalstu tikai tajā. Neatkarīgi no tā, kur atrodos – klātienē vai skatos pārraidi internetā.

Trīs patiesa līdzjutēja pazīmes

Es uzskatu sevi par īstu savas komandas fanu, jo:

- Es tik ļoti iemīlēju šo komandu, ka uz kreisās rokas uztetovēju komandas emblēmu.

- Četrus gadus es mostos naktī, lai ieslēgtu datoru un atbalstītu puišus.

- Tagad es daudz strādāju tikai tāpēc, lai šoruden atkal dotos uzmundrināt puišus klātienē. Bez tā es vienkārši nevaru.

 Novēlējums komandai

Pirmkārt, es gribētu pateikt puišiem –rūpējieties par sevi un savu veselību, lai iztiktu bez traumām. Neaizmirstiet, ka jums jācīnās par komandu, par valsti, par uzvārdu uz krekla, par ģimeni un draugiem! Pilnīgi atdodieties spēlei un atcerieties, ka kaut kur zemes otrā pusē ir tas pats, varbūt nedaudz traks, bet ļoti mīlošs cilvēks, kurš vienmēr sirsnīgi, no sirds atbalstīs jūs katru minūti.

Publicēts