HK Rīga komanda Brocēnos aizvadījusi gatavošanos 2019./2020. gada MHL sezonai un šobrīd turpina darbu “Inbox” ledus hallē, kur galvenā trenera Raimonda Vilkoita vadībā aizvadīs divu nedēļu treniņnometni.

 “Treniņnometnē Brocēnos, pirmajā nedēļā uzsvars bija uz fizisko sagatavotību. Ļoti daudz laika pavadījām stadionā un trenažieru zālē, bet vienu reizi dienā gājām uz ledus. Bija vairāk tehniskie treniņi. Otrajā nedēļā jau divas reizes dienā gājām uz ledus un mazāk bijām stadionā. Vairāk bijām trenažieru zālē, spiedām uz spēku ar tehniskiem vingrinājumiem, savukārt uz ledus trenējām izturību.”

Raimonds Vilkoits būs jaunākais galvenais treneris visā MHL.

“Esmu ļoti priecīgs par sev doto iespēju – būt par galveno treneri. Tas tiešām ir liels izaicinājums. Šobrīd jau esmu vairāk vai mazāk pieradis pie šīs pozīcijas. Ir vairākas lietas un nianses, ko, kā trenera asistents, neredzēju. Protams, arī atbildība ir daudz lielāka nekā bija līdz šim.”

Vilkoitam asistēs Aleksandrs Ņiživijs un Nikolajs Žurkovs.

“Runājot par saviem jaunajiem kolēģiem, Nikolajs Žurkovs strādā ar vārtsargiem. Šobrīd dara ļoti lielu darbu – daudz uzmanības tiek pievērsts vārtsargu nodarbībām gan uz ledus, gan ārpus tā. Savukārt Aleksandram Ņiživijam ir nenovērtējama pieredze kā spēlētājam un trenerim. Līdz ar to, ir ļoti interesants darba process, kā mēs meklējam labāko ceļu, taktiku dažādām situācijām. Kopā sastādām plānus. Atmosfēra treneru kolektīvā ir lieliska, kas nebūt nav mazsvarīga nianse, lai spētu sasniegt pēc iespējas labāku rezultātu. Tāpat lielu darbu paveic komandas menedžeris Juris Opuļskis, kurš par mums vienmēr rūpējas ar vislielāko atbildības sajūtu. Kā arī apkalpojošais personāls – masieris Fjodors Mazurs, fizioterapeits Rihards Ūdris un ekipējuma menedžeris Mihails Šostaks strādā visaugstākajā līmenī. Apstākļi gan Brocēnos, gan tagad Piņķos ir teicami – mums atliek tikai cītīgi strādāt un gatavoties MHL sezonai.”

Treniņnometnē vairāki spēlētāji ir bez MHL pieredzes.

“Mums ir atnākuši vairāki jauni puiši, kuri komandā ir pirmo reizi un ir arī spēlētāji no iepriekšējām sezonām. Uz Ziemeļameriku devās Artūrs Šilovs, Harijs Brants un Rūdolfs Polcs, kuri bija ļoti būtiski spēlētāji HK RĪGA komandā. Vēlam viņiem veiksmi un izdošanos, viņi šo iespēju ir godam nopelnījuši. Ir interesants darbs – kā atrast labāko sastāvu, lai cīnītos par uzvarām. Šobrīd notiek intensīvs darbs, skatāmies uz vairākām detaļām. Katram spēlētājam ir savas stiprās puses un mēģināsim atrast tos, kuri mūsu modelī jutīsies viskomfortablāk.”

“Pagaidām mums nav izteikta viena konkrēta līdera, bet vairāki puiši ir ar ļoti labām līdera dotībām. Spēlētāji ir ar ļoti labu potenciālu, lai kļūtu par līderi gan laukumā, gan ārpus tā. Līdera dotības noteikti vairāk parādīsies pēc pirmajām pārbaudes spēlēm.”

HK RĪGA komanda piedalīsies divos pirmssezonas pārbaudes turnīros.

“28. jūlijā dodamies uz turnīru Sanktpēterburgā, kur aizvadīsim piecas spēles. Sanktpēterburgā mērķis ir pārbaudīt mūsu gatavību pēc šīm nometnēm, paskatīties un izvērtēt mūsu iestrādnes. Tad atgriežamies mājās, turpinām darbu “Inbox” hallē un augusta trešajā nedēļā brauksim uz turnīru Zviedrijā, Kārstādē. Šis turnīrs jau būs ļoti tuvu MHL sezonas sākumam, kur vēlamies redzēt stabilu sniegumu, lai regulāro čempionātu spētu sākt labi.”

HK RĪGA komandas sagatavošanās plāns.

 

Publicēts